Templates by BIGtheme NET

Tag Archives: facebook-like

U kapen 100 kg kanabis, pranga 4 të rinjve në Shkodër (Video)

4 të rinj kanë rënë në pranga pasi gjatë kontrollit në makinën e tyretip “Audi”, të parkuar pranë një pike karburanti, u është gjetur një sasi prej rreth 100 kilogramësh kanabis të futur në 7 thasë plastikë. Më pas gjatë kontrollit në banesën e njërit prej të ndaluarve policia ka gjetur qindra gramë kanabis dhe farë kanabisi. Ata u ndaluan ...

Lexo me teper »

Gjithçka si në video-lojë, luftëtari i sportit ekstrem habit me lëvizjet (Video)

Luftëtar brazilin i arteve marciale të përziera, Michel “Demolidor” Pereira, i habiti jo pak tifozët e këtij sporti anembanë botës pasi gjatë një ndeshjeje MMA, bëri disa shfaqje të pabesueshme lëvizjesh të çmendura. Teksa po ndeshej me një koreano-jugor, 25-vjeçari bëri disa lëvizje që nuk para rastis të shihen shpesh në këtë sport, që pak ka lidhje me spektaklin e ...

Lexo me teper »

Fredi nga Peqini zbulon komplotin sovjetik

Portali AlpeNews i kontrolluar nga ish-gazetari Alfred Peza, ka raportuar dhe sponsorizuar një artikull tërësisht të rremë duke deformuar dhe tjetërsuar të dhëna elementare që mund të gjenden lehtësisht nga kushdo me një kërkim në Google.  (Lexoni këtu artikullin e AlpeNews) Artikulli ka në shënjestër një autore të huaj, aktive në Shqipëri, ajo quhet Alice Taylor, e cila shkruan periodikisht ...

Lexo me teper »

Portieri kundërshton zëvendësimin, trajnerit Sarri “i ikën truri” (Video)

Ka pasur skena të habitshme në finalen e Kupës Carabao, pasi portieri i Chelsea, Kepa Arrizabalaga, nuk pranoi të zëvendësohet dhe të dalë nga fusha duke bërë që trajneri Maurizio Sarri të shpërthente i zemëruar. Koha e rregullt përfundoi në barazim ndërsa Manchester City arriti të fitojë pas gjuajtjes së 11-metërshave. Teksa po përfundonte koha e rregullt e ndeshjes dhe ...

Lexo me teper »

Kush fshihet pas “Brryli Broadway”-it të ri?

“Brryli Broadway”, një nga faqet më të ndjekura në “Facebook”, bërë e njohur për memet pikante dhe këndin kritik ndaj zhvillimeve në vend, së fundmi po kalon në një fazë “konkurrence”. Po çfarë ka ndodhur? Siç raporton vetë faqja, në një status të sajin, një profil fals është hapur, me të njëjtin emër. “Kjo është një faqe fake që është ...

Lexo me teper »

Lirimi i Gerd Gjinararit, Gjonaj kërkon hetim ndaj gjyqtarit. Pezullohet drejtori i burgut të Drenovës

Ministrja e Drejtësisë, Gjonaj, i ka kërkuar Këshillit të Lartë Gjyqësor, nisjen e hetimit disiplinor ndaj gjyqtarit që ka firmosur vendimin për lirimin me kusht të Gerd Gjinararit, i dënuar për vrasjen e Naim Zyberit në një spital në Milano të Italisë. Në një deklaratë mër mediat, Gjonaj tha se i është drejtuar KLGJ-së dhe Inspektoriatit të Lartë Shtetëror për ...

Lexo me teper »

Kompania ruse shet vodkën të paketuar si objekt kulti, xhindosen besimtarët

Një fabrikë pijesh në qytetin siberian të Krasnoyarskut, është kritikuar ashpër nga besimtarët ortodoksë vendas, pasi vendosi të shesë vodka në disa shishe që ngjasojnë me një kapelë të rëndësishme ortodokse të shekullit të 19-të. Shishet qeramike të prodhuara në formën e kapelës së mirënjohur Paraskeva Pyatnitsa, e cila është gjithashtu një simbol jozyrtar i Krasnoyarskut, dolën në shitje në ...

Lexo me teper »

Pse goditi Blushi në Bulqizë? (Prapaskenat e një dokumentari)

Më 13 shkurt të këtij viti, “Top Channel” shfaq për ndjekësit e tij një emision dedikuar minierave në Shqipëri. Emisioni “Top Story”, nën frymën e “batërdisë dhe parcelizimit” të burimeve natyrore shfaqte shqetësimin e shkatërrimit të tyre, duke qarë hallin e minatorëve. Dokumentari pretendon se ka investiguar biznesin dhe labirintin e interesave të kromit por kompania më e madhe operuese ...

Lexo me teper »

Pas Laburistëve e kanë radhën Konservatorët, 3 deputetë largohen nga partia

Kryeministrja angleze, Theresa May, ka marrë një goditje të rëndë pasi tre deputetë konservatorë pro Bashkimit Evropian, kanë njoftuar dorëheqjet e tyre nga partia për të bashkuar forcat me tetë ish-deputetët e Partisë Laburiste që sapo kanë formuar “Grupin e Pavarur”. Heidi Allen, Sarah Wollaston dhe Anna Soubry kanë lënë Partinë Konservatore dhe tani do të ulen me deputetët e ...

Lexo me teper »