Templates by BIGtheme NET

Tag Archives: kroat

Përfitoi 500 mijë euro, ish-kryeministri kroat dënohet me 2 vjet e gjysmë burg

Ish-kryeministri Ivo Sanader do të vuajë 2 vjet e gjysmë burg sipas një vendim i gjykatës kroate për njeriun që udhëhoqi Kroacinë për gjashtë vjet dhe ishte kryeministri i anëtarësimit të Kroacisë në NATO dhe i liberalizimit të vizave. Ai u ndëshkua nga Gjykata e Qarkut në Zagreb për rastet e korrupsionit që rëndonin mbi të. Drejtësia vendosi që Sanader ...

Lexo me teper »