Templates by BIGtheme NET

Tag Archives: Teatri Kombetar

Kauza

Ka një kauzë që në Shqipëri, tani, i bën bashkë të gjithë: të majtë, të djathtë, gazetarë, artistë, aktivistë, profesorë, studiues, arkitektë e shumë e shumë të tjerë që nëse do merrnim përsipër t’i listonim nuk do na dilnin rreshtat. Kauza e Teatrit Kombëtar! Që nuk ka mbetur ajo e “thata”, mbrojtja vetëm e një godine me gurë por që ...

Lexo me teper »

Denoncimi i aktores: Çuli më tha – ‘’Sa të jem unë këtu s’ke punë në teatër’’

Problemet me zhvendosjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe revolta e aktorëve ka qenë një ndër ngjarjet më të përfolura të këtyre ditëve. Përpos këtyre problemeve, aktorja Anila Bisha ka denoncuar në një emision live drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çulin, duke thënë se ai nuk e lejon të jetë aktore në teatër. Sipas aktores, shkak për këtë vendim të ...

Lexo me teper »