Templates by BIGtheme NET

Tag Archives: Tirana

Meta uron 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet nga Teatri Kombëtar: Pasuri kulturore e pazëvendësueshme

Kreu i Shtetit Ilir Meta në 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet ka vizituar Teatrin Kombëtar të cilin në mesazhin urimit në rrjetet sociale e ka quajtur një pasuri kulturore të pazëvendësueshme. Më tej Meta ka dhënë edhe një falënderim për disa nga figurat më të spikatura të jetës së kryeqytetit të Shqipërisë. “Nga ambientet e Teatrit tonë Kombëtar, kësaj pasurie kulturore ...

Lexo me teper »

Kukësi mund Skënderbeun për Kupë, përballet me Tiranën në finale

Kukësi ka arritur të fitojë ndaj Skënderbeut në transfertë për llogari të Kupës së Shqipërisë. Me rezultatin e 1-3 Kukësi nuk diskutoi kualifikimin pas fitores së parë 2-0. Golat e Reginaldos, Valdet Ramës dhe një autogol nga Leonit Abazi i dhanë fitoren verilindorëve kundrejt golit të Devi Bregut. Me këtë fitore Kukësi pret në finale Tiranën e cila fitoi ndaj ...

Lexo me teper »