Templates by BIGtheme NET

“Shqiptarët po ikin, nuk ndeshen me qeverinë, nuk kanë besim”

Analisti Fatos Lubonja është shprehur së fundmi në lidhje me çështjen e teatrit se kryeministri i vendin Rama arrin deri aty sa t’i sjell fadromat në shtëpi. 

Lubonja ka theksuar se shqiptarët ikin nga vendi pasi nuk kanë besim dhe nuk duan të ndeshen me qeverinë. 

“Rama është ai që t’i sjell fadromat në shtëpi. Njerëzit janë të trembur nga kjo situatë. Për t’u kthyer te teatri, e kemi komentuar shumë. Presidenti ka vënë në dukje se janë 9 pika që duhet rishikuar. Duhet të shikojnë sesi do të vijojnë ngjarjet.
Kemi një mazhorancë të dhunshme, që shemb dhe ndërton kudo që do. Njerëzit ikim, nuk ndeshen në këtë vend, pasi nuk kanë shumë besim. Këtu po kalohen çaqe, ka kaluar në një fazë të re arroganca dhe tentativa për të mbuluar të vërtetën me incistucionet e kapura.”, u shpreh Lubonja në “News 24”. 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*