Templates by BIGtheme NET

Europa League/ Milan dhe Arsenal nuk shkojnë më tepër se barazimi, bindin Chelsea dhe Lazio

Ditën e sotme u luajtën sot 24 takimet e vlefshme për raundin e  katërt të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja ishte padyshim te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Chelsea apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve.

Në sfidat e orës 18:55, Lacio, Çelsi dhe Sevija nuk falë duke triumfuar minimalisht.

Milani nuk shkoi më shumë se brazimi 1-1 ndaj Betisit në Spanjë. Lo Celso shënoi i pari për vendasit, ndërkohë që Suso barazoi për kuqezinjtë. Barazim pa gola edhe për Arsenalin në sfidën ndaj Sportingut.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*