Vendosni fjalën kyçe....

Gurët shemben në rrugë, bllokohet aksi Levan-Tepelenë (FOTO)

Reshjet e shiut kanë sjellë rrëshqitje gurësh në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

“Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se per shkak te reshjeve intensive te shiut, ne aksin Levan-Tepelene prane Poçemit ka patur rreshqitje masivi guresh ne rruge. Kompanite kontraktore kane mberritur ne vend per te vleresuar situaten dhe zhbllokuar rrugen. Ndersa ne bashkepunim me policine rrugore eshte devijuar qarkullimi dhe mjetet po perdorin rrugen e vjeter te Ballshit.”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së.

Vijon…