Templates by BIGtheme NET

Spiropali: Studentët nuk kanë lajmëruar për protestën, jemi kapur në befasi

Deputetja e PS-së Elisa Spiropali ka folur në lidhje me protestën e studentëve. Ajo është shprehur se studentët nuk kanë lajmëruar për protestën dhe se ministria është kapur në befasi . 

“Studentët investojnë shumë edhe nga buxheti i tyre për t’u shkolluar. Qeveria nuk ka asnjë problem me protestën e studentëve. 

Ka probleme në administrin e univesrteteve dhe duhet një menaxhim i ri në univeriste. Ne nuk e konsiderojmë tërheqje por kjo ishtë një kërkesë e nevojshme e  univeristeteve. Tarifën për provimet e mbartura e kanë kërkuar rektorët. Ka pasur një mungesë komunikimi mes rektorëve dhe universiteteve. Ministria është kapur në një lloj befasie. Protestuesit nuk e kanë lajmëruar Ministrinë e Arsimit. Ti bënin një shkresë për pakënaqësitë.”, u shpreh Spiropalin në “News 24”.

 

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto