Templates by BIGtheme NET

Pepe bashkohet me Casillas te Porto

Pepe është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Porto.

Për Pepen ky është një rikthim në shtëpi, pasi aty hodhi hapat e parë për tre sezone 2004-2007, para se të kalonte te Real Madrid për 30 milionë euro. Në “Bernabeu” mbrojtësi fitoi tre Champions League. Ndërsa sot 35 vjeç ka firmosur me ish-klubin e tij deri në vitin 2021.

Ditët e fundit u përfol shumë për një kalim të mundshëm të tij te Monaco, por portugezi ka vendosur të zgjedhë me zemër dhe të mbyllë karrierën në shtëpinë e tij.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto