Templates by BIGtheme NET

Divorcohet nga gruaja Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë

Shefi i kompanisë “Amazon”, Jeff Bezos, dhe bashkëshortja e tij, MacKenzie, pritet t’i japin fund martesës së tyre 25-vjeçare. Këtë lajm e kanë dhënë sëbashku nëpërmjet një deklarate të përbvashkët. 

“Pas një periudhe të gjatë të dashurisë dhe ndarjeve sfiduese, ne kemi vendosur të ndahemi dhe ta vazhdojmë jetën tonë si miq.Ne ndihemi jashtëzakonisht me fat që e kemi gjetur njëri-tjetrin dhe shumë mirënjohës për secilin vit që kemi qenë të martuar”, thuhet në deklaratën e përbashkët.”, thuhet në deklaratën e tyre.

Jeff Bezos, i cili është themelues i kompanisë “Amazon ka një pasuri prej 137 miliardë dollarësh.Çifti ka katër fëmijë, ndërsa njëri prej tyre është i adoptuar.

Burimi: BBC

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto