Templates by BIGtheme NET

Përplasja Rama-Meta, flet Basha: Interesi im është papërgjegjshmëria ligjore  

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka folur përp përlasjen midis Presidentit Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama për dekretimin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Genti Caka.

Për Bashën deklaratat e Ramës kundër Metës janë propagandë, por e rëndësishme për kreun e opozitës është manifestimi i papërgjegjshmërisë ligjore për dekretimin e ministrave.

“Ajo që më intereson mua është manifestimi i një papërgjegjshmërie ligjore për dekretimin e ministrave. Deklaratat e Kryeministrit kundër Presidentit janë propagandë”-deklaroi Basha në emisionin Opinion.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*