Templates by BIGtheme NET

Konventa Kombëtare e LSI-së, Luan Rama: Nuk kemi bërë asnjëherë pazar me interesat e vendit

Lëvizja Socialiste për Integrim po zhvillon sot Konvetën Kombëtare. Në çelje të punimeve zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama foli për misionin e partisë që përfaqëson.

Rama theksoi se LSI anjëherë nuk ka bërë bërë pazar me interesat e vendit, është caktuar si faktor i rëndësishëm  uniteti kombëtar dhe shqiptarë.

“LSI asnjëherë nuk ka qenë pjesë e klaneve që kanë punuar për interesa të ndryshme. Po, ishim me studentët dhe ishim me studentët se jemi me Shqipërinë dhe rininë e këtij vendi. Ata që ndjehen keq që LSI është forca e lirisë, le të shohin si projektohet fundi i agonisë së tyre. Ndaj edhe jemi në këtë Konventë, pasi kemi mbyllur një vit , ku shqiptarët e dinë mirë, se cila është ajo që duhet luftuar dhe mbështetur.

 LSI asnjëherë nuk ka bërë pazar me interesat e vendit, është caktuar si faktor i rëndësishëm  uniteti kombëtar dhe shqiptarë. Ndaj edhe ne zgjohëm që për hir të këtyre interesave të bëjmë edhe opozitën, humbën pushtetin, por fituam LSI-së, pa batakçijtë, pa hajdutët që janë në prehrin e pushtetit. Iu hapën petët lakrorit të korrupsionit dhe ju treguam shqiptarëve se në 4 vjet që ishim në pushtet, se cila ishte forca që fitoi nën hijen e  LSI-së. Jemi këtu për t’u thënë shqiptarëve që jemi me ju, për të luftuar kundër të keqes”, u shpreh ai.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto