Templates by BIGtheme NET

Jonida Maliqi rrëfehet para Eurovizionit: Nuk ka qenë ambicie, ishte një lloj ankthi

Mesa duket Eurovizion nuk paska qenë një ëndërr për Jonida Maliqin.  E ftuar në barin e “Thumb” të Aulonës dhe Fatmës, Jonida është shprehur duke thënë:

Kur më tha autorja këngës që me këtë mund të shkojmë edhe në Eurovision i thashë: Ej po shkojmë shumë larg, sepse për mua Eurovizoni nuk ka qenë kurrsesi ambicie, përkundrazi ka qenë një lloj ankthi duke paramenduar të gjithë kolegët ndër vite, duke menduar nëse ata nuk kualifikoheshin, këtu vendoseshin në tabelë qitjeje dhe thoja mjerë ata që po kthehen në aeroport tani dhe do dëgjojmë komente nga më të çuditshmet.”

Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion këtë vit në Izrael me këngë “Ktheju tokës”

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto