Templates by BIGtheme NET

Ervin Salianji dhe Arben Ahmetaj shijojnë një kafe para protestës së 16 Shkurtit

Deputetët Ervin Salianji dhe Arben Ahmetaj, janë parë duke gjerbur një kafe në mjediset e një coctail-bar të njohur në kryeqytet.

Duket se për të dy deputetët kjo është një periudhë pa ngarkesa të mëdha pune. Ahmetaj u shkarkua si ministër i Financave nga kryeministri Edi Rama, ndërsa Salianji dha dorëheqjen si sekretar i grupit të Partisë Demokratike pak ditë më parë, fill pasi zgjedhjet në PD e skualifikuan atë për të qenë anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike.

Zoti Ahmetaj aktualisht mban postin e kryetarit të Komisionit të Ekonomisë në Kuvend.
Ndërsa zoti Salianji është thjesht deputet i Kuvendit, i dorëhequr nga postet drejtuese në Partinë Demokratike.

Në rrethet politike dhe mediatike është përfolur një “ftohje” e Salianjit me lidershipin e PD-së pas zgjedhjeve të fundit në këtë parti, ndërsa mbetet e paqartë nëse Salianji do shfaqë protagonizmin që e karakterizon në mbështetje të protestës së 16 shkurtit që do organizojë opozita. / Hashtag.al

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*