Templates by BIGtheme NET

Dita e 105 e protestës, banorët e Astirit: Rama na prit të enjten në parlament

Banorët e Astirit, kanë dalë edhe sot në ditën e 105 të protestës së tyre kundër vijimit të projektit tek Unaza e Re, i cili do sjellë shembjen e dhjetra banesave .

“Ne do të marrim masat tona dhe të enjten Edi Rama do ta kuptojë se kush janë shqiptarët përpara Parlamentit të votave të vjedhura”- shprehet një banor.

“Helmoi në protestën e djeshme qytetarët me gaz helmues, policia dhunoi qytetarët të cilët shtrohen nëpër komisariate dhe zyra duke pirë birra dhe Wisky. Ne nuk kemi vetëm mbështetje politike por kemi mbështetje mbarëkombëtare, por nuk kemi mbështetjen e këtyre hajdutëve. Ju na sulmoni me bomba të blera në Serbi por hajde në Unazën e Re dhe shikojeni po ua mbajti”- u shpreh i revoltuar një tjetër.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*