Templates by BIGtheme NET

Flamurtari nuk shkon më tej se barazimi me Kastriotin

Ndeshja e fundit e javës së 24-t në Superiore, mes Flamurtarit dhe Kastriotit, u mbyll në barazim 1-1.

Ishte ekipi i Ilir Dajës, që pas një gjysmë ore të ekuilibruar, gjeti golin e parë me Sukajn, pas asistimit nga Kotobelli.

Sukaj u mundua sërish në fundin e pjesës së parë për të mbyllur ndeshjen, por pa tundur sërish rrjetën.

Më pas, me fillimin e pjesës së dytë, Kastrioti u duk shumë kërkues, dhe pas disa aksioneve radhazi, golin e gjeti Marku në minutën e 54-t me kokë.

Flamurtari u mundua të reagonte sërish, por Çekrezi në disa raste u tregua vendimtar.

Me këtë barazim, Flamurtari shkon në kuotën e 34 pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa Kastrioti i parafundit, me 21 pikë.

Ndërkaq, pas përfundimit të kësaj jave, Partizani vazhdon kryesimin, i ndjekur nga Kukësi e Teuta, ndërsa mbyllin renditjen Kastrioti dhe Kamza.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*