Templates by BIGtheme NET

Liverpool eleminon Bayern, Barcelona “manita” ndaj Lyon

Liverpool ka mundur të kualifikohet për më tej pasi morri një fitore 1-3 në fushën e Bayern Munich.

Pas një barazimi pa gola në sfidën e parë, “Të Kuqtë” nuk toleruan në rikthim duke shënuar plotë tre herë në portën e bavarezëve dhe për të marrë një kualifikim të merituar.

Golat për të besuarit e Jurgen Klopp u shënuan nga një dopjetë e Sane dhe Van Dijikn ndërsa për Bayern goli i vetëm erdhi nga këmbët e lojtarit të Liverpool Matip i cili shënoi në portën e tij.

Ndërsa në sfidën tjetër Barcelona nuk diskutoi kualifikimin duke fituar me rezultatin 5-1 ndaj Lyon. Në këtë sfidë Leo Messi shënoi një dygolësh ndërsa Coutinho, Dembele dhe Pique përmbushën “manitën”. Golin e vetëm për Lyon shënoi Tousart.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto