Templates by BIGtheme NET

Kryebashkiaku i Kavajës i përgjigjet Ramës dhe tregon arsyen e vërtetë të padisë ndaj tij

Kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja, e ka quajtur skenar komunisto-puçist padinë e IKMT-së ndaj tij, duke thënë se ai është nismë dhe praktikë e kryeministrit Rama.

Në një status në faqen e tij në “Facebook”, Sakja shkruan se ky është sulm tipik i Edi Ramës, por thekson se nuk do dorëzohet dhe do vijojë të bëjë punën e tij në drejtimin e bashkisë së Kavajës.

Sipas Sakjas, arsyeja e këtij sulmi është fakti se të gjithë kandidatët e mundshmë socialistë për bashkinë e këtij qyteti kanë dalë humbës në sondazhe dhe për këtë arsye Rama e kërcënon me burg, duke shtuar se nuk do ia arrijë qëllimit.

“Sot, Edi Rama konkretizoi me letra sulmin e tij verbal te ndermarre ndaj meje pak jave me pare.

Ne hall, ngaqe te gjithe sondazhet qe beri ne Kavaje, me disa kandidate te tij, i dalin qe te gjithe humbes perballe meje, zgjodhi rrugen e perdhosjes se emrit tim dhe kercenimin per burg.

Eshte sulm tipik i tij; fillimisht ben akuzen verbalisht, pastaj formulon akt-akuzen.

Nuk jam opozitari i pare i sulmuar prej tij, por nese Edi Rama vazhdon te jete ne krye te qeverise nuk do jem as i fundit.

Te dashur miq,

Ju pershendes duke ju siguruar se te gjithe skenaret komunisto-puciste, nga futja e armeve ne kishe e deri tek lincimi publik i kundershtareve politike, i kam te njohur nga historia, ndaj nuk me impresionojne e as me frikesojne dot.

Keni patur mundesi qe te me njihni pergjate me pak se dy vite ne drejtim te Bashkise Kavaje, se per nga natyra jam optimist.

Une besoj se ne kete vend ka ende gra e burra qe nuk jane vegla qorre te tij, edhe pse qe te gjithe jemi nen presion dhe kercenim.

Une besoj tek grate e burrat qe e duan Shqiperine me te njejtin pasion qe une e dua ate, e luftojne per nje te ardhme te Shqiperise me demokraci te vertete te fjales, mendimit, besimit e veprimit.

Une do te vazhdoj te permbush misionin tim te drejtimit te Bashkise Kavaje me te njejten dashuri, pasion e perkushtim, sic kam bere deri tani.” – shkruan Sakja në faqen e tij në “Facebook”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto