Templates by BIGtheme NET

Juventus vendos hegjemoninë në Seria A, 8 herë kampion rradhazi

Pas dështimit në Champions League, Juventus është shpallur kampion në Seria A disa javë para përfundimit të saj.

Me fitoren 2-1 ndaj Firoentinës, “zonja e vjetër” rrëmbeu titullin e 8 radhazi në kampionatin italian duke vendosur hegjemoninë.

Me një gol nga Alex Sandro dhe Pezzela “bardh e zinjtë” morën fitoren kundrejt golit të Milenkovic.

Tashmë titulli në Seria A u vendos pritet të konfigurohen edhe skuadrat në Evropë dhe ato që do bien nga kategoria.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto