Vendosni fjalën kyçe....

“Vetëvendosja” protestë para prokurorisë në Prishtinë: Mjaft heshtët për krimin e organizuar e korrupsionin


Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar një protestë para prokurorisë në Prishtinë të premten e ardhshme.

Lideri i kësaj lëvizjeje, Albin Kurti, ka dhënë një deklaratë për shtyp ku ka theksuar se Kryeprokurori i vendit po hesh përballë krimit të organizuar dhe korrupsionit në vend.

Protesta pritet të mbahët të premten e ardhshme në orën 15:00.

“Degjenerimi është bërë i papranueshëm e i padurueshëm. Këtë protestë po e thërrasim si qytetarë të brengosur. Çlirimin nga Serbia duhet t’ia bashkëngjisim edhe çlirimin nga krimi dhe korrupsioni.” – tha Kurti.


Rregjistrohu
Më njofto
guest
0 Komente
Reagimet
Shikoni të gjitha komentet