Templates by BIGtheme NET

Kukësi mund Skënderbeun për Kupë, përballet me Tiranën në finale

Kukësi ka arritur të fitojë ndaj Skënderbeut në transfertë për llogari të Kupës së Shqipërisë.

Me rezultatin e 1-3 Kukësi nuk diskutoi kualifikimin pas fitores së parë 2-0.

Golat e Reginaldos, Valdet Ramës dhe një autogol nga Leonit Abazi i dhanë fitoren verilindorëve kundrejt golit të Devi Bregut.

Me këtë fitore Kukësi pret në finale Tiranën e cila fitoi ndaj Luftëtarit në kryeqytet me rezultatin 5-3.

Golat për bardh e blutë u shënuan nga Daja, Ngoo, Cobninah, dhe dygolësh i Sentamu. Ndërsa për Luftëtarin shënuan Fili, Oshafi dhe Dunga.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*