Templates by BIGtheme NET

Duel deri në sfidën e fundit, Man.City shpallet kampion

Manchester City është kampioni i Premier League angleze duke bërë një garë kokë më kokë me Liverpool i cili me një pikë më pak u rendit i dyti.

Për të dyja skuadrat sot ishte një ditë fitoresh, por që rezultatet gjatë të gjithë javëve të para mundësoi renditjen përfundimtare.

Në venin e tretë u rendit Chelsea me 72 pikë i ndjekur nga Tottenham me 71 dhe në venin e pestë e mbylli Arsenal me 71 dhe Man.Unite me 70 pikë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*