Templates by BIGtheme NET

Lazio fiton Kupën e Italisë, mposht Atalantën në finale

Lazio ka fituar Kupën e Italisë për herë të 7 në histori pasi ka mundur në finalen e Olimpico-s Atalantën me rezultatin 2-0.

Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u shënuan nga Milinkovic-Savic (82′) dhe Correa (90’).

Me këtë fitore, Lazio merr edhe kualifikimin automatik në Europa League për sezonin e ardhshëm.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*