Vendosni fjalën kyçe....

Haradinaj dhe Meta takohen në Durrës: Qëndrime unike (FOTO)

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka udhëtuar nga Prishtina drejt Durrësit, ku është takuar me presidentin e Republikës Ilir Meta. Ky i fundit Meta ka ndarë një foto me Haradinajn në rrjetet sociale, ku tregon se për çfarë kanë diskutuar.

“Kënaqësi e veçantë të ndaja sërish me Kryeministrin, Ramush Haradinaj në Durrës pikëpamje mbi sfida të përbashkëta që forcojnë marrëdhëniet midis dy vendeve dhe perspektivën e përbashkët europiane.”, shkruan Meta.

Ky takim është zhvilluar pasditen e djeshme.

Edhe kryeministri i Kosovës ka bërë një koment lidhur me këtë takim.

 “Qëndrime unike me Presidentin Ilir Meta për temat me rëndësi për Kosovën e Shqipërinë”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Në Shqipëri ndodhet edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *