Templates by BIGtheme NET

Kualifikueset ndaj Malit të Zi e Bullgarisë, trajneri i Kosovës publikon listën e lojtarëve

Kosova do luajë ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë më 7 dhe 10 qershor.

Trajneri zviceran i ekipit, Challandes, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këto dy sfida të rëndësishme, shkruan Lajm.net.

Për sfidat e rëndësishme, Kosova, duhet të bëjë pa shërbimet e Valon Berishës dhe Hekuran Kryeziut, të cilët janë  të dëmtuar, ndërsa tekniku ka grumbulluar disa emra të rinj për 2 sfidat e rëndësishme.

Mbrojtësi Florent Hadërgjonaj (Huddersfield), mesfushori Anel Rashkaj (Eskilstuna), Ibrahim Dresheviq (Heerenveen), Yildren Ibrahimaj (Viking) dhe Elbasan Rashani (Odd), shkruan lajmi.net.

Lojtarët e ekipit kombëtar do të grumbullohen më 2 qershor për t’u përgatitur për sfidat e rëndësishme.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*