Templates by BIGtheme NET

Nadal fiton turneun “Roland Garros” në Paris

Spanjolli Rafael Nadal triumfon për të dytin vit radhazi ndaj austriakut Dominic Thiem në turneun “Roland Garros” në Paris

Rafa ngriti kështu trofeun e 12-ë të turneut “Roland Garros” që ka fituar përgjatë karrierës së tij si profesionist. E deshën 4 sete në këtë ndeshje finale që spanjolli të shpallej kampion megjithëse duhet thënë se Rafa ishte superior në të gjitha drejtimet.

Austriaku Thiem duket se vuajti lodhjen si pasojë e gjysmëfinales së mundimshme përballë serbit, Djokoviç dhe kjo u tregua dhe në setin e fundit.

Rafael Nadal vijon të hyjë më shumë në rreshtat e historisë të tenisit pasi deri tani asnjë nuk kishte fituar më shumë se 11 herë të njëjtin Slam.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*