Templates by BIGtheme NET

Papa Françesku: Portet hapen për armët dhe mbyllen për emigrantët

Ati i Shenjtë Papa Françesku ka lëshuar akuza të forta ndaj atyre që nuk u hapin portet emigrantëve që shtypen nëpër anije në kërkim të shpresës, por i hapin portet për ngarkesat me armë.

Papa ka paralajmëruar se do të shpërthejë zemërimi i zotit mbi ata që flasin për paqe dhe shesin armë, të cilat shpesh, nuk kursejnë as fëmijët.

Ndërkohë Vatikani ka konfirmuar se në vitin 2020 Ati i shenjtë mund të vizitojë Irakun.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*