Templates by BIGtheme NET

Ngatërron muajin e zgjedhjeve dhe puth Ramën, plasin memet në rrjet për Juncker (FOTO)

Presidenti i KE-së është i njohur jo vetëm për shkak të postit të tij por edhe për shkak të gafave që bën nëpër takime dhe evente zyrtare.

Herë komentohet si i sëmurë e herë si i pirë, një herë tjetër desh i vuri flakën Zonjës së parë të Ruandës.

Kështu edhe gjatë takimit të djeshëm me kryeministrin Edi Rama në Bruksel nuk kishte s’i t’i shpëtonte një tjetër gafe.

Ndërsa po thoshte se zgjedhjet janë vendosur për në qershor dhe duhet të mbahen po atë muaj, Juncker tha në prill, por u detyrua të sqarohej pas korigjimit të kryeministrit Rama.

“Do të mbahen zgjedhjet në Shqipëri, në fund të muajit…prill. (Qershor e korrigjon Rama). Po, domethënë, në muajin e fundit pas muajit të fundit… Ah, po qershor, këto zgjedhje duhet të mbahen, dhe shqiptarët duhet të votojnë.”, tha ai duke u munduar për të tejkaluar situatën.

Kaq mjaftoi që rrjeti të mbushej me meme dhe presidenti në largim i KE-së të akuzohet se kishte pirë.

Në fund të konferencës së përbashkët për mediat, në vend të shtrëngonin duart, Juncker i është afruar Ramës për ta puthur.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto