Templates by BIGtheme NET

Reja kërkon zgjatjen e kontratës me kombëtaren shqiptare

Trajneri i kombëtares shqiptare, Reja, ka deklaruar se dëshiron që ta zgjasë kontratën me FSHF-në lidhur me drejtimin e ekipit.

Megjithatë gjithçka do varet nga rezultatet dhe italianin nuk e pret një mision aspak i lehtë. Pas humbjes së pamerituar ndaj Islandës, Shqipëria arriti një fitore të rëndësishme ndaj Moldavisë.

Megjithatë në 3 nga 4 takimet e ardhshme, kuqezinjtë duhet të luajnë jashtë fushe duke qenë se luan ndaj Francës, Moldavisë dhe Turqisë.

Nga këto sfida do varet jo pak edhe fati i Rejës në krye të kombëtares shqiptare.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*