Templates by BIGtheme NET

Partizani gjen trajnerin e ri, i beson stolin italianit Lerda

Partizani ka vendosur t’i besojë sërish drejtimin teknik një italiani. Demat e kuq kanë zyrtarizuar në pankinë italianin Franko Lerda që do udhëheqë kryeqytetasit në sezonin e ardhshëm. Prezantimi i italianit do bëhet javën e ardhshme.

Franko Lerda nënshkroi kontratë një vjeçare më kampionët në fuqi. Akordi i nënshkruar me trajnerin që vjen nga Apeninet është me të drejtë rinovimi. Italiani 51 vjeçar ka një karrierë të pasur si futbollist dhe si trajner.

Ai ka qenë një sulmues i cili ka luajtur me ekipe të njohura në Itali ku mund të përmendim: Breshia, Kievo, Çezena, Katania, Torino dhe Napoli.

Ai ka drejtuar edhe ekipe me emër në Itali siç janë: Sasuolo, Krotone, Leçe dhe Torinon. Skuadra e fundit e Lerdës ishte Viçenca, që e shkarkoi para 3 vjetësh dhe e riktheu në stol, deri në bindjen e teknikut për të provuar një aventurë shqiptare.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*