Templates by BIGtheme NET

Atleti zhytet në vijën e finishit, shpallet kampion (Video)

Një sportist fitoi një fitore dramatike në takimin e IAAF Diamond League në Rabat të Marolut, duke fituar finalet e 110 metrave për meshkuj, pavarësisht se u zhyt në vijën e finishit.

Shubenkov u nis ngadalë, por erdhi nga prapa duke e mbërritur Omar McLeod, atletin xhamajkan dhe kampionin olimpik, i cili e kishte udhëhequr garën që nga fillimi.

28-vjeçari riktheu epërsinë në metrat finale përpara se të kalopnte rivalin dhe më pas u zhyt duke fluturuar mbi vijën e finishit.

Pavarësisht rënies së vështirë, kampioni botëror i vitit 2015 arriti i pari në vijën e finishit për të vulosur një fitore të merituar.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*