Templates by BIGtheme NET

Meta: Vendimi i Kolegjit Zgjedhor u mor nën presionet dhe shantazhet e Ramës

Presidenti i Republikës e konsideroi vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën 30 për mbajtjen e zgjedhjeve vendore, një truk procedurial. Sipas tij ky vendim është marrë nën presionin e maxhorancës.

“Vendimi i marrë nga Kolegji Zgjedhor është një truk  procedurial, një përpjekje e dëshpëruar për të ndërtuar një operacion propagandistik, anatemuar indirekt vebndimin e kreut të Shtetit, por nuk prek aspak vlefshmërinë e dekretit.

Ky vendim është marrë në kushtet e presionit dhe shantazhit politik të Edi Ramës.”, tha Meta.

Më tej presidenti vazhdoi të thoshte se vazhdonte t’i bënte apel “maxhorancës që të reflektojë pasi e ka si detyrim edhe ndaj militantëve dhe përkrahësve të saj. Unë mendoj se e vetmja rrugë është vetëm dialogu politik dhe një marrëveshje e qëndrueshme midis palëve”.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*