Templates by BIGtheme NET

Bufonin e merr malli për ‘shtëpinë’, rikthehet te Juventusi (Video)

Pas një sezoni te PSG-ja, Bufon është rikthyer te Juventusi.

Pas vizitave mjekësore, Bufon ka nënshkruar një kontratë që e lidh me Juventusin deri në 30 gusht të vitit 2020.

Gardiani ka luajtur me Juventusin që prej sezonit 2001 deri në 2018 duke qenë një nga portierët më jetëgjatë te bardhezinjtë.

Këtë sezon Juventusi do riprovojë të shkojë në finalen e Ligës së Kampionëve, pas dështimeve të viteve të fundit dhe një dominimi të kampionatit italian.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*