Templates by BIGtheme NET

Tsipras pranon humbjen, uron Mitsotakis për fitoren

Kreu i SYRIZA-s dhe kryeministri në largim Alexis Tsipras ka pranuar humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme duke uruar edhe fituesin Kyriakos Mitsotakis.

Në një dalje për mediat Tsipras duke uruar Mitostakis u shpreh se qeveria e drejtuar prej tij e mori vendin në një gjendje krize dhe që prej 2015 ka bërë një punë të madhe për daljen nga kriza.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*