Templates by BIGtheme NET

Ministrit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Ministrit serb të Mbrojtjes, Vulin, i është ndaluar hyrja në Kosovës.

Sipas këshilltarit të ministrit të Jashtëm të Kosovës, Zyberaj, shkak për këtë vendim është sipas autoriteteve të Kosovës ‘qëllimi i tij është provokimi kundër Kosovës’, shkruan Koha.net.

‘Nuk ka çfarë të kërkojë në Kosovë, ministri i Mbrojtjes, Vulin, derisa Serbia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran’, tha Zyberaj.

Nga Beogradi nuk ka ende asnjë reagim lidhur me këtë vendim të qeverisë së Kosovës.

Sipas mediave serbe, Vulin dhe një delegacion i ushtrisë serbe, kishin në plan të vizitonin Qendrën Klinike Spitalore në Mitrovicën e Veriut.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*