Templates by BIGtheme NET

De Ligt është i Juventusit, prezantohet të shtunën

Duket se është vendosur transferimi i talentit De Ligt te Juventusi. Për shërbimet e lojtarit të Ajaksit, torinezët do paguajnë 67 milionë euro ndërsa pritet që mbrojtësi të prezantohet ditën e shtunë.

Duket se Barcelona nuk ka mundur dot që ta ruajë konkurrencën e saj me klubin italian për shërbimet e De Ligt. Ndërkohë duket se Higuain do mbetet te Juventusi pas huazimit njëvjeçar te Çelsi.

Argjentinasi po stërvitet me klubin dhe pavarësisht dëshirë së klubit për ta larguar, janë tifozët ata që e kundërshtojnë me forcë një gjë të tillë duke i kërkuar Higuain që të qëndrojë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*