Templates by BIGtheme NET

Moti i keq në Itali, plagosen 18 persona

Të paktën 18 persona u plagosën dje pas reshjeve të rrëmbyera të shiut në qytetin e Peskarës, sipas agjencisë italiane të lajmeve, ANSA.

Të plagosurit përfshinë edhe një shtatzënë, e cila lëndua në kokë, por që mori menjëherë trajtim mjekësor.

Në Milano Marittima, një grua u plagos rëndë, ndërkohë që një pishë 200-vjeçare u shkul nga një tornado.

Në Molise ra breshër me madhësinë e një topi ping-pongu, u thyen dritare dhe u dëmtuan makina.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*