Templates by BIGtheme NET

Orë vendimtare për Ikardin, lojtari më pranë Napolit

Ikardi nuk do luajë më për Interin, por e ardhmja e tij duket të jetë në Itali. Sipas ‘Sportmediaset’, argjentinasi mund të transferohet te Napoli apo Juventusi.

Presidenti i napolitanëve, De Laurentis është hedhur në sulm për shërbimet e Ikardit dhe ka takuar në mënyrë të fshehtë drejtuesit e Interit për të bërë të mundur afrimin e tij.

Megjithatë një tjetër klub i interesuar për Ikardin është edhe Juventusi, që ka kohë që do ta afrojë Ikardin në Torino për të forcuar edhe më shumë vijën e parë të ekipit.

Megjithatë deri tani më pranë tij është Napoli që ofron 60 milionë euro për Interin, një kontratë 5-vjeçare për lojtarin, në të cilën do përfitojë 8 milionë euro në sezon.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*