Templates by BIGtheme NET

Federer fiton gjysmëfinalen e Wimbledon ndaj Nadal

Roger Federer ka arritur të fitojë gjysmë finalen e Wimbledon ndaj Rafael Nadal.

Zviceriani fitoi në tre sete dhe humbi vetëm një me rezultatin 7-6, 1-6, 6-3, 6-4.

Në finale Federer do gjejë një tjetër yll të tenisit si serbi Djokoviç me një finale e cila do luhet ditën e djelë.

Kjo fitore e Federer vjen pas 11 vitesh ndaj Nadal kur humbi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*