Templates by BIGtheme NET

Rama shkëmben pronat e Bashkisë së Tiranës me ato të biznesmenit të njohur – Dokumenti

Qeveria ka vendosur të shkëmbejë një pronë të Bashkisë së Tiranës, me sipërfaqe 9956 metra katrorë, me një pronë me sipërfaqe 12 mijë metra katrorë të biznesmenit Agron Papuli.

Vendimi i firmosur nga zv.kryeministri Braçe, mban datën 26 qershor 2019. Sipas vendimit, i cili hyn në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare.

Shkëmbimi i pronave mes Bashkisë së Tiranës dhe biznesmenit Papuli do kryhet pa shpërblim apo kompensim mbi vlerën e tyre.

Denoncimi është bërë nga Departamenti i Antikorrupsionit në Partinë Demokratike, që ka publikuar edhe dokumentin zyrtar.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*