Templates by BIGtheme NET

Meta për hetimin nga Kuvendi: Po më dekorojnë se respektova Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Tempora” të gazetares Sonila Meço në Ora News, me ironi e ka cilësuar procedurën e nisur nga Kuvendi për shkarkimin e tij, si procedurë “dekorimi”.

“Në fakt unë e konsideroj si një procedurë dekorimi sepse nuk shoh asnjë shkelje të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, aq më tepër natyrisht, e them me trishtim, nga një Parlament që ka thyer çdo rekord në shkeljen e qartë dhe flagrante të Kushtetutës së Shqipërisë edhe falë një kontributi që ka po ky Parlament për bllokimin e qëllimshëm të ndërtimit të Institucioneve të reja të drejtësisë dhe të Gjykatës Kushtetuese në mënyrë të veçantë.

 Pra, ndihem në procedurë dekorimi sepse nuk e di se cilin nen të Kushtetutës kam shkelur dhe se çfarë dëmi i kam bërë Kushtetutës dhe qytetarëve shqiptarë”, është shprehur ndër të tjera Presidenti Meta.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*