Templates by BIGtheme NET

“Merri emigrantët në vilat e tua në Hollywood” – Salvini thumbon Richard Gere

Në një përplasje mediatike, zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, ka thumbuar aktorin Richard Gere, duke i kërkuar atij t’i strehojë emigrantët në vilat e tij në Hollywood, pasi aktori u përfshi në debatin për krizën e emigrantëve në Mesdhe.

Ylli i ‘Pretty Woman’ u përball me kundërpërgjigjen e ministrit italian të brendshëm pasi vizitoi anijen ‘Krahë të Hapur’, e cila është bllokuar në Mesdhe, pasi mblodhi mbi 120 migrantë nga gomonet tetë ditë më parë.

69-vjeçari i kërkoi qeverisë italiane që të “ndalonte demonizimin e njerëzve” dhe të krahasonte situatën me qasjen e politikës së marrë nga Presidenti amerikan Donald Trump në lidhje me migrantët që udhëtonin në SH.B.A. nga Amerika Qendrore.

Kur çështja u soll në vëmendjen e Salvini nga një gazetar, ai dha një përgjigje të jashtëzakonshme.

“Meqenëse ky milioner bujar po shpreh shqetësimin për fatin e migrantëve në anijen “Krahë të Hapura”, ne e falënderojmë atë. Ai mund t’i marrë ata përsëri në Hollywood, në aeroplanin e tij privat, të gjithë njerëzit në bord dhe t’i mbajë ata në vilat e tij. Faleminderit, Richard!” – tha Salvini.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*