Templates by BIGtheme NET

Hahn reagon për përgjimet në Maqedoninë e Veriut: Lufta ndaj korrupsionit duhet të vazhdojë

Komisioneri i zgjerimit Johannes Hahn ka reaguar lidhur me skandalin e publikuar në Maqedoninë e Veriut për korrupsionin në drejtësi.

Hahn shkruan se lufta ndaj korrupsionit duhet të vazhdojë dhe e rëndësishme është që të veprojë ligji.

Maqedoni e Veriut. Lufta ndaj korrupsionit në nivele të larta duhet të vazhdojë e pandërprerë.  Sa i përket zbulimeve të fundit, është shumë e rëndësishme që të veprojë ligji për të gjitha krimet, përfshirë edhe ato që kanë të bëjnë me përgjime të paligjshme”- shkruan Hahn në Twitter.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*