Templates by BIGtheme NET

Pompeo: Koha po mbaron, Irani duhet goditur pa mbaruar embargoja e armëve

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka paralajmëruar aleatët se koha po mbaron për të rrëzuar Iranin ndërsa dobësohet nga embargoja e armëve, duke i nxitur ata të ndalojnë “sjelljen destabilizuese” të Teheranit para se të rimarrë aftësinë për të luftuar përsëri.

Me një postim në Twitter, ku shihet një orë numërimi mbrapsh për të treguar “kohën e mbetur përpara embargos së armëve të KB mbi Iranin dhe mbarimin e ndalimit të udhëtimit të Qasim Soleimani,” Pompeo u bëri thirrje “aleatëve dhe partnerëve” që të rritin presionin e tyre para skadimit të embargos dhe nivelet e fushës së lojës disi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*