Templates by BIGtheme NET

Bayern Munich e nis me barazim Bundesligën

Bayern Munich e ka nisur me barazim sezonin e ri të Bundesligës, në sfidën ndaj Hertha Berlin.

Bavarezët zhbllokuan rezultatin në minutën e 24’ me anë të Robert Lewandowskit, ndërsa vendasit bëjnë përmbysjen e jashtëzakonshme pasi brenda 120 sekondash shënojnë dy gola me autorë, Dodi Lukebakio (37’) dhe Marko Grujic (39).

Pjesa e dytë e ndeshjes dhuroi vetëm një gol dhe atë e shënuan vendasit me anë të Robert Lewandowskit nga pika e bardhë e penalltisë.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*