Templates by BIGtheme NET

Arsenal fiton edhe sfidën e dytë në Premier League

Arsenali ka marrë tri pikë të tjera në Premierligë, pasi e mposhti 2-1 Burnleyn. Ceballos, i ardhur nga Madridi, bëri paraqitje fantastike dhe në fund mori ovacione nga publiku në “Emirates”

Pas triumfit të vështirë në udhëtim, prej 0-1 kundër Newcastle United, Arsenali ka siguruar fitoren e dytë në Premierligë për sezonin 2019/20, raporton Gazeta Express.

“Topçinjtë” triumfuan 2-1 në Emirates kundër Burnley, në një ndeshje ku shkëlqeu i transferuari në formë huazimi nga Real Madridi, Dani Ceballos.

Alexandre Lacazette zhbllokoi rezultatin në këtë ndeshje, duke shënuar për 1-0.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*