Templates by BIGtheme NET

Djokoviç kalon në gjysmë finale të Sinsitatit, përballet me Medvedev

Novak Djokoviç u kualifikua në gjysmëfinale të turneut Masters në Sinsinati, pasi që mundi Luka Pujin me 2-0 në sete ose 7-6 dhe 6-1 në geme.

Tenisti serb për kualifkimin në finale të turneut në SHBA, do të përballet me Daniel Medvedevin. Dyshen tjetër të gjysmëfinales e përbëjmë Gaske dhe Gofin.

Francezi Gaske mundi Bautista Agut me 2-1 në sete, ndërsa bellgu Gofin pa luftë kaloi në gjysmëfinale, pasi që kundërshtari I tij, Nishioka dorëzoi sfidën për shkak të lëndimit.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*