Templates by BIGtheme NET

Liverpool vazhdon serinë e fitoreve, kalon edhe Southamptonin

 

Liverpooli ka fituar edhe ndeshjen e dytë në kuadër të sezonit të ri të Premierligës, këtë herë me rezultat 2:1 kundër Southamptonit.

Djemtë e Jurgen Kloppit mposhtën  Southamptonit, falë golave të shënuar nga Sadio Mane, në minutën e 45+1 të ndeshjes, dhe nga Roberto Firmino, në minutën e e 71-të.

Me këtë fitore Liverpool siguron 3 pikë në një fillim gare ku në Premier Ligë humbjet e pikëve si në sezonin e kaluar i kushtuan titullin me 1 pikë diferencë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*