Templates by BIGtheme NET

Barcelona ndryshon lojtar për marrëveshjen Neymar, PSG pritet ta pranoje

Nelson Semedo është i hapur për kalimin e tij në kryeqytetin francez, si pjesë e marrëveshjes që do të bënte të mundur kalimin e Nejmarit, te Barcelona.

Sipas asaj që shkruan “Mundo Deportivo”, mbrojtësi portugez do të preferonte të qëndronte me katalanasit, por e sheh me sy të mirë edhe një kalim në “Parc de Prince”.

PSG-ja ka refuzuar të gjithë lojtarët që spanjollët kanë ofruar, për të arritur një marrëveshje për Nejmar. Por, duket se këtë herë farncezët po e shqyrtojnë propozimin e ofruar.

Kampionët e Ligë 1, janë në kërkim të një mbrojtësi për krahun e djathtë, pas largimit të Dani Alvesh, dhe Semedo duket si profili ideal për atë pozicion.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*