Templates by BIGtheme NET

Chlesea dështon sërish në Premier League, këtë herë merr vetëm 1 pikë

Ka përfunduar ndeshja e javës së dytë në Premier Ligë, në mes të Chelsea dhe Leicester. Djemtë e Frank Lampard nuk kanë arritur më shumë se një barazim kundër atyre të Brandon Rodgers

Pas humbjes se thellë kundër Manchester United në javën e parë, Chelsea nuk ka arritur të marrë tru pikët e para në Premier Ligë, pasi që ka barazuar kundër Leicester City.

Blutë e Londrës e nisën ndeshjen shumë mirë dhe arritën që të kalojnë në avantazh në minutën e shtatë.

I riu Mason Mount vodhi një top të mirë nga mbrojtja e Leicester për të shënuar gol në këndin e djathtë të portës se Shmeichel.

Pjesa e parë u dominua nga Chelsea por edhe Leicester dilte shpejt në kundërzbritje dhe disa herë mund ta dënonte Chelsean.

Në pjesën e dytë erdhi edhe goli i barazimit.

Ndidi shfrytëzoi mirë një ndërprerje dhe pas goditjes nga këndi barazon rezultatin në minutën e 67-të.

Pas këtij barazimi Chelsea ngritët në vendin e 15 më një pikë, kurse Leicester është në vendin e 12 me dy pikë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*